19 Eki 2018

Eski Telefon Veya Tabletinizi Farklı Amaçlar İçin Kullanabilirsiniz

Mobil cihazınız eskidi ve yenisini aldınız. Peki, bu cihazı hangi amaçlar için kullanmaya devam edebilirsiniz?

Akıllı ev kontrol sistemi olarak kullanın

Yeni bir telefon veya tablet aldığınızda doğal olarak eskisini taşımanıza gerek kalmayacak. Bu da eski cihazınızı duvara veya masaya sabitleyebileceğiniz ve evinizi kontrol eden bir kumanda olarak kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Her geçen gün evinizdeki gereçleri kontrol etmek için yeni bir Android ve İOS uygulaması piyasaya çıkıyor. Üstelik eski cihazınızı şarja takılı olarak kullanabileceğiniz için eski cihazınızın pil sorunu olması bir sorun yaratmayacaktır.

Ev güvenliğinizi geliştirin
Eski telefon veya tabletinizi her yerden erişebileceğiniz bir kameraya dönüştürerek güvenlik amacıyla da kullanabilirsiniz. Piyasada bu amaç için kullanabileceğiniz birçok uygulama mevcut olduğu gibi bu uygulamaların bazıları hareket sensörü ve uzaktan kumandalı alarm gibi özellikler barındırmakta.

Bu uygulamaların deneme sürelerinin genellikle bedava olduğunu da belirtelim. Evinizde bulunan hayvanınız veya değerli eşyalarınızı uzaktan takip etmek için bu yol çok faydalı olacaktır.

Kendinize fazladan ekran yaratın
Eski cihazınız eski bir Android tablet veya kullanılmayan bir iPad ise, bu cihazınızı makul fiyatlı bir uygulama yardımıyla bilgisayarınız için ikinci bir monitör olarak ayarlayabilirsiniz.

Bunlara ek olarak fazladan bir ekran kullanmak size not almak, televizyon izlemek veya çalışırken sosyal medya kullanmak, hesap tablonuza yeni satırlar eklemek gibi bir çok fayda ve kullanım kolaylığı sağlayabilir. Bu senkronizasyon işlemi için Duet Display veya Air Display uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir